Zanedbanie povinnej starostlivosti

Autor: Richard Kiripolský | 25.9.2011 o 18:00 | Karma článku: 12,20 | Prečítané:  1807x

Ak aj po tomto týždni dá niekto svoje dieťa na vysokú školu so zámerom, aby sa z neho stal učiteľ, mal byť stíhaný za zanedbanie starostlivosti o zverenú osobu.

Tento týždeň nám zoslal z neba (z dvoch ministerstiev) dve smutno-smiešne informácie.

Prvá hovorí  o platoch absolventov vysokých škôl a druhá o rekvalifikácii nezamestnaných na školských SBS-károv.

Začnem tou druhou zo včerajška (25.9.2011). Jej odkaz je jasný. Ste nezamestnaný a chcete mať porovnateľný plat s platom začínajúceho učiteľa? Staňte sa s podporou  MP SVR SR a európskych fondov SBS-károm na niektorej z väčších škôl. Nepotrebujete magisterský titul, nepotrebujete pedagogické vzdelanie a zarobíte len o cca 30€ menej ako pán či pani učiteľka. Nebudete sa musieť pripravovať na vyučovanie, opravovať písomky, viesť triednu dokumentáciu, zbierať kredity, komunikovať s rodičmi ... Stačí vám absolvovať kurz. Aké jednoduché.

Netvrdím, že bezpečnosť v školských zariadeniach nie je dôležitá.  Ale porovnanie finančného ocenenia vyznieva pre pedagogických zamestnancov veľmi dehonestujúco. SBS-kár s kurzom a možno maturitou má pre štát rovnakú cenu ako učiteľ s magisterským titulom.

Ani MŠVVaŠ  SR nezaháľalo a pripravilo nám milé prekvapenie vo forme porovnania príjmov absolventov vysokých škôl. Hreje ma pri srdci, že učiteľ s 20 ročnou praxou a druhou atestáciou sa môže so svojim tabuľkovým platom zaradiť medzi 5. a 6. miesto najlepšie zarábajúcich absolventov vysokých škôl. Smutné je iba to, že učiteľ na to musí robiť 20 rokov.

Čiže, milí rodičia, zamyslite sa, či má zmysel financovať 5 ročné vysokoškolské štúdium vášho potomka len preto, aby zarábal ako SBS-kár s týždňovým kurzom a po 20 rokoch ako mnohí jeho rovestníci po skončení vysokej školy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?