Zanedbanie povinnej starostlivosti

Autor: Richard Kiripolský | 25.9.2011 o 18:00 | Karma článku: 12,20 | Prečítané:  1823x

Ak aj po tomto týždni dá niekto svoje dieťa na vysokú školu so zámerom, aby sa z neho stal učiteľ, mal byť stíhaný za zanedbanie starostlivosti o zverenú osobu.

Tento týždeň nám zoslal z neba (z dvoch ministerstiev) dve smutno-smiešne informácie.

Prvá hovorí  o platoch absolventov vysokých škôl a druhá o rekvalifikácii nezamestnaných na školských SBS-károv.

Začnem tou druhou zo včerajška (25.9.2011). Jej odkaz je jasný. Ste nezamestnaný a chcete mať porovnateľný plat s platom začínajúceho učiteľa? Staňte sa s podporou  MP SVR SR a európskych fondov SBS-károm na niektorej z väčších škôl. Nepotrebujete magisterský titul, nepotrebujete pedagogické vzdelanie a zarobíte len o cca 30€ menej ako pán či pani učiteľka. Nebudete sa musieť pripravovať na vyučovanie, opravovať písomky, viesť triednu dokumentáciu, zbierať kredity, komunikovať s rodičmi ... Stačí vám absolvovať kurz. Aké jednoduché.

Netvrdím, že bezpečnosť v školských zariadeniach nie je dôležitá.  Ale porovnanie finančného ocenenia vyznieva pre pedagogických zamestnancov veľmi dehonestujúco. SBS-kár s kurzom a možno maturitou má pre štát rovnakú cenu ako učiteľ s magisterským titulom.

Ani MŠVVaŠ  SR nezaháľalo a pripravilo nám milé prekvapenie vo forme porovnania príjmov absolventov vysokých škôl. Hreje ma pri srdci, že učiteľ s 20 ročnou praxou a druhou atestáciou sa môže so svojim tabuľkovým platom zaradiť medzi 5. a 6. miesto najlepšie zarábajúcich absolventov vysokých škôl. Smutné je iba to, že učiteľ na to musí robiť 20 rokov.

Čiže, milí rodičia, zamyslite sa, či má zmysel financovať 5 ročné vysokoškolské štúdium vášho potomka len preto, aby zarábal ako SBS-kár s týždňovým kurzom a po 20 rokoch ako mnohí jeho rovestníci po skončení vysokej školy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?