Kde sa smrť hrabe na politických nominantov

Autor: Richard Kiripolský | 26.11.2012 o 20:20 | Karma článku: 19,93 | Prečítané:  1791x

Štát nemá na školstvo peniaze ako odpoveď nestačí, lebo keď sa pozriete okolo seba vidíte, že v štáte je peňazí dosť. Úvaha kolegyninho manžela nad množstvom nových áut na cestách v pomere k neprosperujúcej ekonomike mi pripomenula 90-te roky, keď väčšina Slovenska naozaj trela biedu. V tom období pár rokov pôsobil na Slovensku pán reprezentujúci firmu distribuujúcu anglickú literatúru.

Slovensko je úžasne bohatá krajina, - povedal mi v roku 1992. Toľko nových áut som nevidel ani u nás v Amerike.

Situácia sa od tej doby radikálne nezmenila, len autá sú luxusnejšie. Ak nie sú peniaze, odkiaľ sa vzali? - je len básnická otázka.
Prečo v tomto štáte nie je možné znížiť mieru korupcie z 20 % aspoň na 5%? Ako je možné, že v Škandinávii je to jedno percento?

Nenapĺňa vás hrdosťou, že v miere vnímania korupcie sme na 66. mieste spolu s Montenegrom, tesne za Južnou Afrikou 64. a na dostrel od Kuby 61.miesto?

Pán premiér nás poučil o tom, že kde nič nie je ani smrť neberie. Veď to. Kde sa smrť hrabe na politických nominantov.

Citujem Petra Staneka (Ekonomický ústav SAV, Bratislava, video 38:15 - 42:40):

"Korupcia na Slovensku je 4 miliardy ročne. Daňové úniky 3 miliardy z toho DPH 2 miliardy. Stačí vám šestina tejto sumy a nepotrebujete úsporný balíček, zvyšovanie DPH ani ostatné veci..."

Z tohto by sa už mohlo ujsť aj na školstvo, čo myslíte.

Počúvame, že z krízy sa dá dostať jedine vrátením morálnych hodnôt do spoločnosti. Kto to našim deťom zabezpečí? Televízia? Internet? Rodičia, ktorí sú väčšinu času v práci?
Mohla by to robiť škola, keby mal štát záujem. Ale to by riskoval, že vyrastie generácia, ktorá raz zoberie peniaze zlodejom.

 

„Dve veci napĺňajú myseľ vždy novou a rastúcou úctou, čím častejšie a stálejšie sa nimi premýšľanie zaoberá: hviezdne nebo nado mnou a mravný zákon vo mne."

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?